LIGHTING / Table lamps / Table lamp 16003069
nr 1600 3069
Hans-Agne Jakobsson
(1919-2009), Sverige
Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden. Höganäs, 1900-talets andra hälft. Blåglaserat stengods med kupa i frostat glas. Height: 21 cm, kupan med nagg (syns ej monterad).
TABLE LAMP, Höganäs, 1900-talets andra hälft. Blåglaserat stengods med kupa i frostat glas. Höjd: 21 cm
Condition: kupan med nagg (syns ej monterad)
Hans-Agne Jakobsson, born 1919, dead 2009, Swedish designer.
1000
SEK 700
Monday February 26 2024
at 18:49:51
25/2 21:32:25
26/2 18:28:32
Hans-Agne Jakobsson
Read more about Hans-Agne Jakobsson